Hemen hemen herkesin burnunun yapısında değiştirmek istediği küçük noktalar vardır. Kimisi kemersiz düz bir buruna sahip olmak isterken kimisi ise kalkık bir burun ucuna sahip olmak ister. Ancak cerrahi işlem korkusu, ameliyat korkusu gibi nedenlerle bu istek bir hayal olarak kalır. Ancak burun dolgusu sayesinde ameliyata gerek kalmadan küçük dokunuşlarla büyük farklar yaratmak mümkün!

Burun Dolgusu nasıl uygulanır?

İşlem öncesi bölgeye anestezik krem ??sürülerek uyuşturulur. Kremin yaklaşık 25-30 dakika etki etmesi beklenir. Hemen ardından hyaluronik asit kullanılarak dolgu uygulaması yapılır. İşlem süresi de oldukça kısadır. 10-15 dakikada tamamlanır. Toplamda yaklaşık 45 dakika süren işlem sonrasında hasta günlük hayatına hemen dönebilmektedir.
 

Burun Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Kemerli bir burun yapısına sahiptir,
Burun eğrilikleri ile,
Burun ucu düşük,
Burun kanatları geniş,
Asimetrik problemi olan hastalara uygulanabilir.
 

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Cerrahi müdahaleye gerek yoktur.
Küçük dokunuşlar yeterli.
Şekil bozukluğu düzeltilir.
Simetrik bir görünüm elde edilir.
Lokal anestezi yapıldığından ağrısızdır.
 

Burun Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır?

Cerrahi bir işlem olmadığı için ömür boyu kalıcılığı yoktur. Kalıcılık süresi uygulanan dolgu miktarına ve hastaya göre değişir. Yaklaşık 12-18 ay kalıcıdır.
 

Burun Dolgusunun etkisi ne zaman ortaya çıkar?

İşlemden hemen sonra dolgu burun yapısına uyum sağlamaya başlar. Bu adaptasyon süresi 3 gün kadar sürebilir. Ardından buruna verilen şekil tam olarak açılmaya başlar. 1 hafta içerisinde burun dolgusunun etkisi görülmeye başlar.